O nás

Kompletní vybavení pro stellplatzy

Za krásou světa s pohodlím domova…

FINASO, s.r.o.

Komplexní služby v oblasti karavaningu

Jsme česká soukromá rodinná firma poskytující komplexní servis v oblasti KARAVANINGU.

Jako prodejci obytných vozů na straně jedné, aktivní karavanisté na straně druhé a provozovatelé stellplatzu na straně třetí, máme spoustu vlastních zkušeností, o které se s vámi rádi podělíme.

Vše pod jednou střechou

Pokud máte pocit, že právě Vám máme co nabídnout, neváhejte a navštivte nás nebo využijte níže uvedených kontaktů. Těšíme se na Vás.

Hlavním cílem všech našich činností je poskytnutí kvalitní služby a spokojený zákazník.

Historie

JSME KARAVAŇÁCI a od toho se odvíjí všechny naše činnosti

První karavanistické zkušenosti a zážitky sahají do doby dáááááávno minulé – od podomácku vyrobeného přívěsu, přestavěné obytné Avie a dovolených u Balatonu, přes dovezení a opravu staršího bouraného obytného auta, až k prvnímu novému Dethleffsu – to se psal rok 2001. V té době se jednalo stále ještě jen o zálibu.

2006 - 2013

Zlom nastal v roce 2006, kdy se rozhodlo o začátku podnikání v tomto oboru (tehdy pod hlavičkou společnosti C & S, s.r.o.) a pořídily se 3 obytné vozy na půjčovnu. V roce 2007 se vozový park rozšířil o další nové vozy a přívěs. Aktuálně provozujeme kolem 10 obytných aut, mezi kterými jsou zastoupeny značky výrobců, jejichž autorizovanými prodejci jsme – Dethleffs, Sunlight, VANTourer, LAIKA, Pössl. Každý z nich nabízí něco specifického, je něčím zajímavý a výjimečný, a tak mají zákazníci půjčovny z čeho vybírat. Vozový park pravidelně obměňujeme (stáří vozů na půjčovně je max. 1-2 sezóny), takže i v tomto směru přinášíme stále něco nového. Od sezóny 2016 zařazujeme do půjčovny pouze vozy s automatickou převodovkou.

O obytné vozy na půjčovně byl zájem, a to nejen na půjčení, ale i na následnou koupi, a tak se stalo, že k půjčovně se v roce 2007 přidal i prodej. První prodávanou značkou byl Dethleffs, postupem času se přidali ostatní. V současné době Vám můžeme nabídnout: obytné vozy a přívěsy Dethleffs, obytné vestavby VANTourer nebo Pössl, a obytné vozy Sunlight a Laika.

V souvislosti s půjčováním, prodejem a provozem karavanů vyvstala nutnost zajistit jak pro nás, tak pro naše zákazníky náhradní díly a doplňky. Naším silným partnerem se v roce 2008 stala německá firma Movera, která sdružuje výrobce náhradních dílů a doplňků pro karavaning a volný čas.

Rostoucí zájem našich zákazníků o doplňkový sortiment byl impulsem pro spuštění e-shopu, který jsme zprovoznili v dubnu 2010.

V roce 2011 došlo k vyčlenění „karavanistické sekce“ ze společnosti C & S, s.r.o., a bylo založeno FINASO, s.r.o. Nastalo stěhování a budování nového zázemí. Bydleli i pracovali jsme v mobilheimu a snažili se vytvořit příjemné prostředí jak pro zákazníky tak pro naši práci.

2013-2017

Bohužel naše snažení nedopadlo úplně podle našich představ, a tak jsme se v roce 2013 stěhovali. Od té doby jsme ve Velemíně, v krásném novém areálu, v samém srdci Českého středohoří s nádherným výhledem na jeho nejvyšší horu Milešovku. Nemusíme obětovat své síly ani čas „budování“, takže se můžeme věnovat zlepšování našich služeb.

S krásným novým areálem a prostorem před ním přišel nápad na vybudování prvního jednoduchého karavanového stání=stellplatzu (2-3 parkovací místa před areálem a možnost dočerpání vody a vylití odpadní vody a WC uvnitř areálu). Od toho byl už jen krůček ke spolupráci s německou společností Beckmann, která dodává špičkovou inovativní technologii. První realizace moderního samoobslužného stellplatzu,  kam jsme technologii dodávali, proběhla v roce 2015 na Sněžníku.

Počet našich zákazníků z řad karavanistů se stále rozrůstá. Spousta z nich je z Moravy, a drkocání se přes půl republiky po D1 kvůli každému servisu či domontáži doplňků moc atraktivní není. Přiblížili jsme se tedy my k nim a v červnu 2017 jsme otevřeli pobočku v Chrlicích. S výjimkou půjčovny zde poskytujeme stejné služby jako ve Velemíně (prodej a servis obytných vozů a přívěsů, prodej a montáž doplňků, poradenství pro stellplatzy).

2017 -

Se dvěma provozovnami v krásném a čistém prostředí soustředíme naše snažení na zdokonalování našich služeb. Pravidelně se zúčastňujeme prodejních a servisních školení (jak u výrobců karavanů, tak u výrobců doplňků), abychom pro Vás měli nejaktuálnější informace. Jsme servisními partnery a držiteli certifikátů od společností Dometic, Truma, Alde, TenHaaft, Teleco, TelAir, Sawiko, AL-KO, Jablotron, ….. a jako jedni z mála podnikajících v karavanistické branži máme oprávnění pro práci s plynem (můžeme provádět jak opravy a montáže, tak revize).

Ke všem školením přidáváme praktické zkušenosti z půjčovny a jako aktivní uživatelé obytných aut známe jejich silnější i slabší stránky, takže „víme o čem mluvíme“. Občas je jedna praktická osobní zkušenost lepší, než tři teoretická školení :-)))))