Chytré řešení

Servisní platforma pro partnery a provozovatele

Phoenix Cloud

Phoenix Cloud je centrální platforma ke konfiguraci, vyhodnocování, interakci a dálkové údržbě Beckmann pokladních systémů. Cloudové spojení osvědčených hardwarových komponent je přitom naprosto jednoduché: na místě není třeba instalovat žádné počítače, struktury VPN nebo separátní software. Uživatelé profitují z přehledného dashboardového (nástěnkového) designu a mohou kdykoli, nezávisle na přístroji, nahlédnout do aktuálního stavu svého zařízení, komunikovat s ním a pohotově reagovat.

Jednoduchá správa, uživatelsky příjemný design

Na přehledném info panelu Phoenix Cloudu naleznete na první pohled všechny důležité informace o aktuálním stavu systému. Jsou zde zobrazena klíčová čísla jak o dostupnosti, obratu a platebním chování zákazníků, tak i vytíženosti. Stavy počítadel lze navíc manuálně korigovat.

Aby mohly být rozsáhlé tarifní struktury pokud možno co nejlépe nastaveny, je náhled ke kontrole před provedením změn v systému dynamicky a přehledně zobrazen. Takto mohou být ještě před samotnou aktivací simulována nastavení časovačů v kalendáři, aktivní tarify pro daný den i průběh tarifů. Phoenix Cloud je optimalizovaný pro všechna koncová zařízení tak, aby se všechny jeho funkce zobrazily jako v nativní aplikaci. Použitím kamery chytrého telefonu lze naskenovat QR kód parkovacího lístku a zobrazit tak vzniklé náklady za spotřebované služby a platné slevy. Také systémové interakce jako otevírání závory a úpravy počítadel jsou na dálku bez problémů možné.

Na dálku vše pod kontrolou

Je-li systém jednou instalován, mohou provozovatelé svá zařízení (provozy) sledovat a spravovat kdykoliv a odkudkoliv. Platforma neustále sleduje všechny aktivity a platby, a je připravena na komplexní analýzu. Provozovatelé tak profitují z optimalizovaných provozních procesů, zákazníci si cení možnosti flexibilního a nejmodernějšího placení.

Více komfortu odkudkoliv

Otevření závory, poskytnutí slevy + nebo korekci počítadel mohou provozovatelé jedním kliknutím provést i na dálku prostřednictvím tabletu nebo chytrého telefonu.

Online platba chytrým telefonem

Parkovací lístky lze díky Phoexix Cloudu zaplatit také chytrým telefonem. Zákazník si sám naskenuje QR-kód na parkovacím lístku. Následně může jednoduše zaplatit parkovací poplatky a spotřebované služby přes Google Pay, Apple Pay, iDEAL nebo platební kartou.

Pohodlně a hygienicky
Pro zkazníka na parkovišti nebo STPL odpadá povinnost dojít si k pokladnímu automatu. Praktické je, že nevznikají fronty čekajících a není potřeba žádná hotovost. Vlastním chytrým telefonem je tak každému uživateli bez problémů dostupná hygienická platba.

Žádná aplikace není nutná
Odpadají instalace dodatečných aplikací, pořízení extra zákaznického konta nebo dobíjení předem. Zákazník může zaplatit vlastním smartphonem.

Rychlá realizace s E-Walletem
Pro rychlou autorizaci může zákazník využít svůj stávající E- Wallet (Google Pay, Apple Pay), aniž by musel zadávat údaje kreditní karty.

PHOENIX Cloud: online platba chytrým telefonem

Příklad použití – sparkoviště s pokladním automatem

V závislosti na použití, funkčnosti a nákladech lze produkty z modulárního systému vybrat a zkombinovat tak, aby vzniklo na míru ušité zákaznické řešení. Typický scénář použití s různými možnostmi vyúčtování by mohl vypadat takto:
Pokladní automat EMS-4000 ve spojení s vjezdovými a výjezdovými sloupky představuje kompletní samoobslužný systém pro placená parkoviště. Pokladní automat akceptuje mince, bankovky a kreditní karty. Alternativně může zákaznk zaplatit poplatky také bez toho, že by došel k automatu: QR-kód si z parkovacího lístku načte vlastním chytrým telefonem. Následně může naúčtovanou částku jednoduše zaplatit přes Google Pay, Apple Pay nebo kreditní kartou.

Rychlé odbavení

1. Naskenujte QR-kód z parkovacího lístku.
2. Vyberte platební metodu, potvrďte částku.
3. Vyjeďte.

Jednoduchá instalace, maximální dostupnost

Veškeré komponenty parkovacího systému, k nimž vedle závor patří také pokladní automaty, vstupenkové sloupky a kamery na rozeznávání poznávacích značek, mohou být přes rozhraní LAN bez problémů napojeny na platformu Coudu. Na místě není nutno instalovat žádné servery, struktury VPN nebo separátní software, což značně snižuje servisní náročnost i náklady. Phoenix Cloud je vždy v nejaktuálnějším stavu, automaticky zabezpečuje a zálohuje data, a je centrální platformou ke konfiguraci a dálkové správě pokladních systémů Beckmann.

Rychlé nastavení a úpravy na míru

Pokladní systém se z výrobního závodu expeduje se standardním nastavením, tak aby byl hned po instalaci provozuschopný. Poté se přímo přes Cloud provádí specifická nastavení dle požadavků zákazníka. Instalační tým na místě tak může být v případě potřeby podpořen také na dálku.

Vždy dostupné informace – monitoring a notifikace

Systémy se nepřetržitě samy monitorují a automaticky hlásí aktuální stavy naplnění a varování. Informace a události mohou být v platformě Cloud dále filtrovány a roztříděny. Tím se optimalizuje řešitelnost a zvyšuje dostupnost systému. Servisní zásahy tak mohou být zefektivněny a omezeny na minimum.

Plug & Play pro závory a kamery

Prostřednictvím centrálního úložiště dat mohou být jednoduše přes rozhraní LAN přidány a následně ve Phoenix Clousu spravovány další systémové komponenty jako závory nebo kamery rozeznávající dopravní značky.

Michael und Stefan Beckmann

Kdo jsme – inovativní rodinný podnik s tradicí

Neustále rostoucí požadavky na parkovací a přístupové služby vyžadují inovativní řešení, která by se dala lehce obsluhovat a dobře udržovat. Firma Beckmann GmbH se specializuje na výrobu platebních systémů v následujících oblastech využití: parkování, přístupy, camping a obytné vozy, prádelny a automyčky.
S původním zaměřením na výrobu pokladních automatů, vstupenkových a kempových sloupků se podnik rozvíjel v oblastí Cloud služeb a stal se partnerem orientovaným na budoucnost s komplexním systémovým řešením. Díky nerozvětvené hierarchii a nezdlouhavému rozhodování a schvalování můžeme aktivně a pružně reagovat na požadavky trhu a využívat tak všechny šance digitální přeměny jak pro naše zákazníky tak i nás samotné.

Společnost Beckmann GmbH v číslech

Náš tým s 18 zaměstnanci vyvíjí a vyrábí hardwarová a softwarová řešení ve východovestfálském Hövelhofu. Již ve třetí generaci se společnost Beckmann GmbH ohlíží za 30 lety zkušeností v oboru. Pracujeme vášnivě na nových řešeních, které usnadní denní pracovní procesy našich partnerů a zákazníků. Ať už se tak děje v hotovosti, tiketem, kartou nebo chytrým telefonem – dali jsme si za úkol upravit realizaci Vašeho platebního managementu tak, aby byl co možná nejjednodušší.

0
let zkušeností v našem oboru
0
zaměstnanců v působišti Hövelhof
0
instalovaných pokladních automatů

Katalog ke stažení

Prohlédněte si katalog cloudového pokladního systému PHOENIX CLOUD.